puchatek.slupsk.pl

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Zabłyśnij przykładem - bądź bezpieczny na drodze (październik 2014)

Zabłyśnij przykładem - bądź bezpieczny na drodze

Email Drukuj PDF

"Zabłyśnij przykładem - bądź bezpieczny na drodze"

Przedszkole Miejskie nr 25 KUBUŚ PUCHATEK w Słupsku realizuje projekt w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego i ratownictwa medycznego.

            Projekt "Zabłyśnij przykładem - bądź bezpieczny na drodze" dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym  i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Niniejszy projekt jest integralną częścią szerokich działań placówki na rzecz bezpieczeństwa dzieci. Już pierwszego września Kubuś Puchatek rozdawał w przedszkolu opaski odblaskowe, promując wśród dzieci i rodziców noszenie odblasków. Projekt przewiduje kontynuację niektórych dotychczasowych działań, a także włączenie wielu jednorazowych akcji, np. "Zabłyśnij przykładem-noś odblaski", "Ja fotelik, a ty pas i bezpieczny każdy  z nas", "Pomóż mi bezpiecznie przejść przez ulicę". Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej nauczą pozytywnych zachowań,  numerów telefonów alarmowych, zawiadamiania o wypadku. Uzyskana wiedza pozwoli na zminimalizowanie zagrożeń    i skutków nie tylko w momencie samego zdarzenia drogowego, jakim jest np. wypadek, ale także, co zrobić, by uniknąć samego zagrożenia, a tym samym nie stać się poszkodowanym w takiej sytuacji. Cele programu, to: Prowadzenie edukacji komunikacyjnej i zasad udzielania pierwszej pomocy wśród przedszkolaków PM-25; Propagowanie wiedzy i prawidłowych zachowań w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego w różnych środowiskach społecznych " przedszkolaki, uczniowie, osoby starsze, rodzice; Nauka i przekazywanie wiedzy o alarmowych ratunkowych numerach telefonów oraz zachowania w razie wypadku; Promowanie ratownictwa medycznego; Doskonalenie ćwiczeń praktycznych udzielania pierwszej pomocy.

 

Realizacja programu "Zabłyśnij przykładem - bądź bezpieczny na drodze" 2014/2015

 

Termin

Zadanie

01 wrzesień 2014

Akcja dla rodzin "Zabłyśnij przykładem - NOŚ odblaski".

Pierwszego dnia w przedszkolu dzieci przywitał Kubuś Puchatek,  który wręczył przedszkolakom odblaskowe opaski,  a rodzice otrzymali ulotki propagujące noszenie odblasków.

19 wrzesień 2014

Zajęcia edukacyjne w Szkole Policji w Słupsku w ramach realizowanego przez szkołę projektu dla szkół i przedszkoli.

10 październik 2014

Spotkanie edukacyjne  przedszkolaków z policjantem.

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przekazał informacje o podstawowych znakach drogowych mających związek z ruchem pieszych. Wspólnie z dziećmi przeanalizował sytuacje i zachowania niebezpieczne dla pieszych podczas przejścia przez ulicę. Odbyły się symulacyjne ćwiczenia praktyczne.

Dzieci z najstarszej grupy zaprezentowały interaktywne przedstawienie "Kubuś Puchatek  w wielkim mieście".

Partnerzy i sponsorzy projektu "Zabłyśnij przykładem " bądź bezpieczny na drodze", Firma Kilargo Sp. z o.o.- "Augusto", Komenda Miejska Policji  w Słupsku i Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski wręczyli przedszkolakom kamizelki odblaskowe. Przebieg spotkania zarejestrowały mikrofony partnera medialnego projektu Radia Koszalin.

Wrzesień/ Październik 2014

 

Zajęcia edukacyjne w zakresie poznania niezbędnych dla dzieci znaków drogowych we wszystkich grupach.

Realizacja bloków tematycznych: "Bezpieczeństwo ruchu drogowego", "Do czego potrzebne są koła"", "Na sygnale", "Czerwone światło stój, o wypadek łatwo!", "Co powinien wiedzieć sześciolatek".

Przygotowanie z dziećmi dużej książki NNJ pt.: "Bezpieczne dziecko".

Zajęcia edukacyjne w zakresie bezpiecznego przejścia przez ulicę na przejściu z sygnalizatorem świetlnym i bez sygnalizatora.

Ćwiczenia praktyczne przejścia przez ulicę na osiedlu wokół przedszkola.

Zajęcia edukacyjne w zakresie znajomości pojazdów uprzywilejowanych i numerów alarmowych.

24 listopad 2014

Warsztaty  dla przedszkolaków z udzielania pierwszej pomocy przez  studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku Instytutu Nauk o Zdrowiu.

Studenci Instytutu Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku przekazali dzieciom informacje o ratunkowych numerach telefonów i sposobie informowania o zdarzeniu. Następnie wraz z dziećmi ćwiczyli ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej,  przywrócenie oddechu oraz opatrywanie ran.

Zaproszenie do udziału w warsztatach przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 31 Bajkowa Kraina w Słupsku.

"Nie bądź obojętny - REAGUJ!" - propagowanie prawidłowej postawy w sytuacji zagrożenia poprzez ulotkę rozpowszechnioną wśród dzieci, rodziców oraz zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Grudzień 2014

W ramach akcji "Zabłyśnij przykładem - bądź bezpieczny!" przedszkolna choinka została udekorowana światełkami odblaskowymi, promując poprawę widoczności uczestników ruchu drogowego poprzez noszenie odblasków.

Styczeń 2015

Akcja dla rodziców "Ja fotelik, a ty pas i bezpieczny każdy z nas".

W styczniu w naszym przedszkolu ruszyła akcja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków - zapinania pasów i przewożenia dzieci w fotelikach.

W tym celu zaprojektowaliśmy plakaty i rozwiesiliśmy je w przedszkolu oraz zachęciliśmy inne przedszkola do włączenia się do naszej akcji, przekazując im plakaty "Ja fotelik, a ty pas i bezpieczny każdy z nas".

19 styczeń 2015

W ramach akcji "Zabłyśnij przykładem - bądź bezpieczny!", podczas spotkania z seniorami - czytelnikami Biblioteki Osiedlowej w Słupsku, zorganizowanego w Herbaciarni, przedszkolaki propagowali akcję wręczając im odblaski.

Luty 2015

Promujemy akcję w przedszkolu i w zaprzyjaźnionych placówkach placówkach - "Ja fotelik a ty pas i bezpieczny każdy z nas!"(drukujemy plakaty).

11 marzec 2015

W ramach akcji "Zabłyśnij przykładem - bądź bezpieczny!", nasze przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt.: "Bezpieczny Przedszkolak", którego finał odbył się podczas Przeglądu Piosenki Dziecięcej ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLAKI, którego jesteśmy organizatorami. W tym roku wszystkie przedszkola przygotowały piosenki promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

16 kwiecień 2015

W Przedszkolu Miejskim nr 25 "Kubuś Puchatek" odbyły się kolejne już praktyczne ćwiczenia pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone przez studentów Instytutu Nauk o Zdrowiu AP. W spotkaniu uczestniczył pan Robert Konofał, dyrektor Oddziału I  BZ WBK w Słupsku, gdyż program bezpieczeństwa został zgłoszony do projektu konkursowego "TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM" BANKU ZACHODNIEGO WBK, w którym uzyskał wyróżnienie i granty na jego realizację.

Warsztaty ugruntowały wiedzę przedszkolaków o alarmowych numerach telefonów, sposobie przekazywania informacji o zdarzeniu i właściwych zachowaniach  w sytuacji wypadku. Gośćmi spotkania byli seniorzy z klubu osiedlowego, którzy z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Dodatkową atrakcją była możliwość oglądania karetki i jej urządzeń ratujących życie.

 

27 kwiecień 2015

"Pomóż mi bezpiecznie przejść przez ulicę" - akcja obejmowała ćwiczenia praktyczne przejścia przez ulicę na osiedlu wokół przedszkola w towarzystwie przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Głównym celem było przeprowadzenie skutecznych i atrakcyjnych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci, zminimalizowanie poczucia zagrożenia, wykształcenie pewnych i jednoznacznych zachowań na drodze, eliminowanie ryzyka.

Uczestnikami akcji były dzieci z gr. III i IV Przedszkola Miejskiego nr 25, uczniowie klasy II SP nr 10 oraz przechodnie spotkani na ulicy, którzy otrzymali ulotki o bezpieczeństwie oraz odblaski z logo placówki.

Spotkaniu towarzyszył Strażnik Miejski, który podjął z dziećmi tematy związane z zasadami zachowania się w ruchu drogowym.

 

marzec-maj 2015

Praktyczne ćwiczenia bezpiecznego poruszania się na drodze w ramach zoraganizowanych spacerów i wyjść poza przedszkole.

18 maj 2015

Warsztaty dla przedszkolaków - "Miasteczko drogowe", w Wojewódzkim Ośrodku ruchu Drogowego w Słupsku. Grupa 5-latków odwiedziła Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku, w ramach projektu edukacyjnego "Zabłyśnij przykładem - bądź bezpieczny na drodze". W miasteczku rowerkowym dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Przedszkolaki wypróbowały swoją wiedzę i umiejętności podczas jazdy rowerem stosując się do znaków drogowych i sygnalizatora świetlnego.

 

26 maj 2015

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych - 26 maja wzięliśmy udział w miejskiej, cyklicznej imprezie integracyjnej, która połączyła osoby i instytucje działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne prezentowały swoje dokonania, a nasze  6-latki Tygryski wystąpiły w pokazie  tanecznym -  "Keep it safe". W trakcie imprezy nasze maskotki - Kubuś Puchatek  i jego przyjaciele propagowali akcję "Zabłyśnij przykładem - bądź bezpieczny", rozdając odblaski i ulotki promujące bezpieczeństwo na drodze i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. 

29 maj 2015

Wycieczka do Straży Miejskiej - gr. III - Prosiaczki i IV -  Tygryski (4 i 5 -latki), udały się z wizytą na edukacyjne spotkanie  z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Słupsku, podczas którego dowiedziały się na czym polega praca strażnika i z jakiego sprzętu korzystają strażnicy.

 

 

ANEKS

 • Ulotka "Zabłyśnij przykładem - noś odblaski!"

 ulotka

 • Ulotka "Nie bądź obojętny - REAGUJ!!!"

 ulotka2

 • Plakat  "Ja fotelik, a ty pas i bezpieczny każdy z nas"

 palakat

 • "Odblaskowa przedszkolna choinka"

 choinka

 • Zajęcia edukacyjne w Szkole Policji w Słupsku

 

 • Spotkanie edukacyjne  przedszkolaków z policjantem - 10.10.2014r.

 

 • "Czerwone światło stój, zielone światło idź", wycieczka podczas której, dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.

 

 • Warsztaty  dla przedszkolaków udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

 


 • Przegląd Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewane Przedszkolaki", w tym roku pod hasłem "Bezpieczny Przedszkolak"


 • Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny -"Bezpieczny Przedszkolak"

 

 • "POMÓŻ MI BEZPIECZNIE PRZEJŚĆ PRZEZ ULICĘ" - akcja przy współpracy Straży Miejskiej w Słupsku

 

 •  Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla przedszkolaków i seniorów z Klubu Osiedlowego

 

 • Warsztaty w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

 

 • "Bezpieczny Przedszkolak na drodze" - utrwalenie bezpiecznego zachowania się na drodze

 

 • Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

 

 • Wycieczka do Straży Miejskiej
 

Kalendarium imprez

styczeń 2018
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Losowe zdjęcie

4.jpg

Polecamy

12650834 1557805861177679 1528672937039963127 n

swiss mini

wbk mini